Słowniczek Zduński - 60 pojęć, które powinien znać każdy zdun

Jesteś pasjonatem sztuki zduństwa i chcesz zgłębić swoją wiedzę? Pobierz nasz Słowniczek Zduński, dzięki któremu już żadne specjalistyczne pojęcie nie będzie Ci obce. Poznaj język zdunów od środka.

60 pojęć zduńskich wyjaśnionych prostym językiem

Czego dowiesz się ze słowniczka?

Odkryjesz język zdunów

Żadne zduńskie pojęcie już nigdy więcej Cię nie zaskoczy. Poznasz specjalistyczne nazewnictwo, konieczne do budowy pieca lub kominka.

Poznasz sekretne pojęcia

Dlaczego sekretne? Bo nie znajdziesz ich nawet w Google. W Słowniczku zawarliśmy także zwroty, które są wykorzystywane przez garść zdunów.

Dołączysz do wąskiej społeczności

Kultywowanie sztuki zduństwa jest piękną tradycją. Poznając fachowe słownictwo, stajesz się częścią tej wartościowej społeczności.

Postaw pierwszy krok do poznania sztuki zduństwa. Zacznij od tego słowniczka.

Odkryj fachowe pojęcia, których zawodowi zdunowie używają od lat. Zostań częścią tej tradycyjnej społeczności.

Kim jesteśmy?

Na co dzień prowadzimy Akademię Zduństwa, w ramach której szkolimy z budowy pieców, kuchni kaflowych oraz kominków. Pod swoje skrzydła bierzemy pasjonatów oraz amatorów sztuki zduństwa i dzielimy się z nimi naszym know-how, aby mogli samodzielnie zbudować symbol „ogniska domowego”.

W skład naszego zespołu wchodzą: Piotr Batura – prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kominki i Piece (OSKP) i inicjator oraz koordynator grupy Drewno Pozytywna Energia (DPE), zajmująca się walką z nagonką na branżę kominkowo-zduńską i zakazami palenia drewnem oraz Dawid Kozar – zdun z czwartego pokolenia, członek Cechu Zdunów Polskich i właściciel marki Zdunar, zajmującej się budowaniem pieców, kuchni i kominków.

Poznaj opinie klientów

Zobacz, co o Akademii Zduństwa mówią nasi podopieczni.

Słowniczek Zduński to obowiązkowa lektura każdego zduna

Uzupełnij swoje dane i odkryj 60 pojęć, które powinien znać każdy zdun. Egzemplarz słowniczka otrzymasz w wiadomości na swoją skrzynkę mailową.

© 2023 Akademia Zduństwa. Wdrożone przez WBIZNES.